ContiTech Lastik 15. Yaşını

15 milyonuncu körük üretimiyle taçlandırdı

Bursa/Hanover, Eylül 2014Contitech, 15. yılında 15 milyonuncu körüğü üretmenin gururunu yaşıyor • 15 yılda üretim adedini 110 binden 1,4 milyona yükseltti • DAF, BPW, Renault-Volvo ve Mercedes gibi lider ticari araç ve aks üreticilerine Bursa fabrikasından ürün gönderiyor

Dünyanın önde gelen hava süspansiyon sistemleri tedarikçi ve geliştiricisi ContiTech Lastik, 15. yaşını Almira Otel’de düzenlediği görkemli bir törenle kutladı. Düzenlenen gecede 15. yılını 15 milyonununcu körüğü üretmenin gururuyla taçlandıran ContiTech Lastik, başarısını tedarikçileri ve çalışanlarıyla paylaştı. Continental Yönetim Kurulu Üyesi ve ContiTech yönetim kurulu başkanı Heinz-Gerhard Wente, ContiTech hava süspansiyon sistemleri Başkanı ve ContiTech Lastik-Yönetim Kurulu Başkanı Hannes Friederichsen, ContiTech Lastik San. ve. Tic. A.Ş. Genel Müdürü Şirzat Karayel’in de hazır bulunduğu organizasyonda üretim bölümü çalışanları 15 milyonuncu hava süspansiyon körüğünü Continental Yönetim Kurulu Üyesi Heinz Gerhard Wente ve ContiTech Lastik Yönetim Kurulu Başkanı Hannes Friederichsen’e sundu. Organizasyonun açılışında söz alan Genel Müdür Şirzat Karayel, ticari araçların yanı sıra endüstriyel uygulamalara da imalat yapan ContiTech Lastik'in 110 bin adet olan körük üretimini aradan geçen 15 yılda 1,4 milyon adede yükselttiğini kaydetti. Ticari araç sektörü için 15 milyonuncu hava süspansiyon körüğü üretmenin gururunu yaşadıklarını vurgulayan Karayel, “Başarı öykümüze birçok kişi katkıda bulunmuştur. Bu kutlama vesilesi ile sizlere teşekkür etmek istiyoruz. Başarı Bursa’daki çalışanlarımızın, Almanya’daki meslektaşlarımızın, tedarikçilerimizin ve hizmet sağlayıcılarımızın takım oyunudur. Sonucu ise en üst seviyede müşteri memnuniyetidir” dedi.

ContiTech Lastik 15. Yaşını: 15 milyonuncu körük üretimiyle taçlandırdı

Foto: ContiTech

Resim İndirme
(JPG, RGB, 300dpi, 15x10cm, 480KB)

Bursa’dan dünya markalarına üretim yapıyor
Yerli bir şirket ile 1996 yılında yapılan ortaklık girişimi sonucu 1999'da kurulan ContiTech Lastik’in ilk olarak yedek parça talepleri doğrultusunda üretime başladığını hatırlatan Şirzat Karayel, bugün ise DAF, Renault-Volvo, Mercedes ve BPW gibi önde gelen ticari araç ve aks üreticilerinin müşteri portföylerinde yer aldığını söyledi. Dünyanın önde gelen markalarının araçlarında Bursa’da üretilen üstün nitelikli ürünleri kullandığının altını çizen Karayel, ulusal ve uluslararası alanda takdir edilen bir ana sanayi tedarikçisi olduklarını ifade etti. Şirzat Karayel; “Biliyoruz ki zincir, en zayıf halkası kadar güçlüdür. Bu nedenle tedarikçilerimizi ve hizmet sağlayıcılarımızı eş seviyedeki ortaklarımız olarak görmekteyiz. Çalışanlarımız kendilerini şirket ile özdeşleştirmekte, esneklikleri ve kalite bilinçleri sayesinde güçlü müşteri sadakati sağlamaktadırlar” ve “kaliteyi tutkuyla Contitech markasında bulan otomotiv sektörü müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz” diye konuştu.

ContiTech Lastik 15. Yaşını: 15 milyonuncu körük üretimiyle taçlandırdı

Foto: ContiTech

Resim İndirme
(JPG, RGB, 300dpi, 15x10cm, 650KB)

Takım ruhu başarıyı getirdi
Bu yıl yaklaşık 1,4 milyon adet hava süspansiyon körüğü üretmeyi planladıklarını dile getiren Genel Müdür Karayel, paralel olarak kauçuk körük ve çeşitli metal bileşenlerden üretilen karmaşık hava süspansiyon sistemlerinin üretim miktarının da arttığını aktardı. Karayel şunları söyledi; “Bu miktar sevk edilen parçaların yüzde 60’ından fazlasını oluşturmaktadır. Bursa’daki büyüme, yapılan düzenli yatırımlar ile destekleniyor. ISO TS 16949 (Kalite yönetimi) ve ISO 14001 (Çevre yönetimi) sertifikaları yüksek üretim standardımızı garanti ediyor. 2005 yılında sevkiyat için yeni bir bina inşa edildi. Bu şekilde daha çok tır daha kısa sürelerde yüklenebilmekte. 2007 yılında ilave kapasite sunan ve iş akışının optimize edilmesine olanak sağlayan yeni “D” Binası devreye alındı. Bu şekilde çalışanlar için yollar kısaltılmış oldu. Fabrikamız genç ve motive bir ekipten oluşmaktadır. Yaklaşık 250 çalışanın ortalama yaşı 34 olup idari bölümün yüzde 90’dan fazlası en az bir yabancı dil konuşmaktadır. Takım ruhu fabrikayı başarılı kılmaktadır ve bu gelecekteki büyümemizi de sağlayacaktır. 30 milyonuncu hava süspansiyonu üretimi 15 yıl sürmeyecek, daha hızlı büyümek istiyoruz.” ContiTech’in Türkiye’deki faaliyetlerinin sadece Bursa ile sınırlı olmadığının altını çizen Karayel, geçen yıl Çerkezköy’de kurdukları fabrikada; dip sondaj, liman, petrol aktarma hortumları ve aynı zamanda madencilikte kullanılan büyük çaptaki hortumların üretimini yaparak ihraç ettikleri bilgisini de verdi.

ContiTech Lastik 15. Yaşını: 15 milyonuncu körük üretimiyle taçlandırdı

Foto: ContiTech

Resim İndirme
(JPG, RGB, 300dpi, 15x10cm, 440KB)

Bursa fabrikası başarılı işbirliğine örnek
Continental’ın son yıllarda oldukça pozitif bir gelişme sağladığını belirten Continental Yönetim Kurulu Üyesi ve ContiTech yönetim kurulu başkanı Heinz Gerhard Wente de bu başarıya Bursa’daki fabrikanın 15 yıldır katkıda bulunduğunu söyledi. Wente şöyle konuştu, “Bugün dünya çapında 33,3 milyar Euro kazanç elde eden yaklaşık 190 bin çalışanımız mevcuttur. Buna paralel olarak ContiTech bölümü de istikrarlı bir şekilde büyüyerek toplam 31 bin çalışanı ile yaklaşık 4 milyar Euroluk ciroya ulaşmıştır.”

Organizasyonda söz alan ContiTech Lastik Yönetim Kurulu Başkanı Hannes Friederichsen ise Bursa fabrikasının uluslararası alandaki başarısına değinerek; “Bu başarıyı mümkün kılan tüm çalışanlara teşekkür etmek istiyorum. Müşterilerimiz de Türkiye’deki fabrikamızdan yararlanıyorlar. Bursa’daki fabrikamız hava süspansiyon sistemleri alanında dokuz uluslararası merkez arasında başarılı işbirliği için iyi bir örnektir. Uluslararası takım çalışması ile müşterilerimize, birçok tedarikçinin sağlayamayacağı katma değeri sunuyoruz” şeklinde konuştu.

YAYIN EKİBİYLE İRTİBAT

Antje Lewe

Spokeswoman
Head of Media and Public Relations

Vahrenwalder Str. 9
30165 Hannover, Germany

Phone: +49 511 938-1304
Fax: +49 511 938-81304

E-Mail Contact